رسانه اسلامی

معرفی رسانه های دیداری و شنیداری جهان با رویکرد اندیشه اسلامی

مردم پاکستان همچنان به کمک نیاز دارند

۸۱۱۵

شماره پیام کوتاه ویژه مشترکین ایرانسل

برای کمکهای مردمی به سیل زدگان پاکستان

www.rcs.ir

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم شهریور 1389ساعت 20:1  توسط ali  | 

امروز پنج شنبه 25 شهریورماه ، روز همبستگی با مردم سیل زده پاکستان

امروز ، روز همیاری و همبستگی با مردم مظلوم پاکستان است

شماره حساب 1123 به نام کمیته امداد امام خمینی(ره) نزد شعبه کمیته امداد امام خمینی(ره) (کد 526)،

شماره حساب های 99999 و 0199999999003 به نام جمعیت هلال احمر نزد شعبه مرکزی(کد 60)

شماره حساب 0107000073002 به نام سفارت پاکستان نزد شعبه نوشیروان (کد 811)

شماره حساب ارزی ۷۰۲۰۷۰ به نام جمعیت هلال احمر نزد بانك ملی ایران

جهت دریافت کمک های نقدی مردبرگزیدهم به سیل زدگان پاکستان فعالند.

كمك به سیل زدگان پاکستان

کمیته امداد امام خمینی در اقدامی مناسب در سایت خود اقدام به ایجاد بخشی برای کمک آنلاین به سیل‌زدگان پاکستان و نیز سایر نیت‌های خیر کرده است. علاقه مندان می‌توانند با استفاده از کلیه کارت‌های بانکی عضو شتاب در این راستا اقدام کنند. برای این منظور از آدرس زیر استفاده کنید:

http://emdad.ir/epay

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم شهریور 1389ساعت 12:27  توسط ali  | 

پنج شنبه 25 شهریورماه ، روز همبستگی با مردم سیل زده پاکستان

مردم پاکستان را فراموش نکنیم

مردم پاکستان را فراموش نکنیم

پنج شنبه 25 شهریورماه ، روز همبستگی با مردم سیل زده پاکستان

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم شهریور 1389ساعت 17:43  توسط ali  | 

اولین مدرسه علمیه ماهواره ای اسلامی

ثبت نام اولین مدرسه علمیه ماهواره ای اسلامی شبکه جهانی امام حسین علیه السلام

فرم ثبت نام اولین مدرسه علمیه ماهواره ای اسلامی

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم شهریور 1389ساعت 0:40  توسط ali  | 

هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (ع) و مکانهای مقدس دیگر

 

سال قبل، هشتم شوال سال 1344 قمری فرقه صهیونیستی وهابیت، در اقدامی سیاه و نفرت انگیز دست به تخریب قبور ائمه بقیع (ع) و مکانهای محترم و مقدس دیگری همچون مزارهای مطهر حمزه سید الشهدا، مادر خلد آشیان حضرت امیر(ع)، ابراهیم فرزند گرامی حضرت رسول، حضرت عبدالمطلب، خدیجه کبری و... در مکه و مدینه کردند.

اما بعد:

شهر قم سال‌هاست که هر هشتم شوال در ماتم سالروز این جنایت دهشتناک سیاه پوش می شود. روز گذشته حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی، امام جمعه‌ی محترم شهرستان دزفول اعلام کرد که دزفول پس از شهر مقدس قم دومین شهر ی خواهد بود که از امسال به بعد هر هشتم شوال یکسره سیاه پوش خواهد شد.

یادمان باشد که همان انگلوساکسون‌هایی که دست پلیدشان 87 سال پیش از آستین وهابیت بیرون آمده و قبور بزرگان معنوی ما را با خاک یکسان کردند، 10 سال قبل نیز به‌نام واهی القاعده از آستین تزویر بیرون آمده تا با خیمه شب بازی 11 سپتامبر در منهتن نیویورک، هم زمینه اشغال دو کشور مسلمان را فراهم آورند و هم برای برگزاری مراسم هرساله‌ی 11 سپتامبر یک نماد جعلی بسازند، لذا باید متوجه بود که صهیونیزم بین الملل برای پیشبرد اهداف شیطانی خودگاهی به تخریب بقاع معنوی مسلمانان دست می‌زند گاهی دست به تخریب بقاع اقتصادی خویش.

           

ما چه؟

آیا سالروز تخریب بقاع مقدس سرزمین وحی را به عنوان نماد خون‌خواهی و مظلومیت مسلمانان و شیعیان نباید گرامی داشت؟ آیا با برگزاری یادبود هرساله‌ی این جنایت، نمی توان موج افکار عمومی مسلمین را برای جلوگیری از دفن مردگان کنونی وهابیون بسیج کرد؟ امری که تعمدا توسط این گمراهان ضاله، برای امحای تقدس و شناسایی اموات سرشناس و مقدس صدر اسلام صورت می‌گیرد؟

                                 

                              

به‌نظر می‌رسد پرچمی را که امام جمعه محترم دزفول برای پیروی و حمایت از شهر مقدس قم برداشته اند، نباید تنها گذاشت.

                 

مهران موزونی ، رجا نیوز

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم شهریور 1389ساعت 22:8  توسط ali  | 

فیلم " آتش بر کلمه " در بررسی اقدام کشیش افراطی از شبکه ماهواره ای ثامن تی وی

پس ازتصمیم افراطی کشیش تری جونز مبنی بر سوزاندن قران در روز 11 سپتامبر که در پی واکنش جهانی مجبور به عقب نشینی شد شبکه جهانی ثامن تی وی اقدام به تهیه فیلم" آتش بر کلمه" نمود این فیلم که در پاسخ به اقدام این کشیش افراطی ساخته شده است ضمن حفظ احترام تمامی ادیان آسمانی ریشه های این اقدام را به جستجو میپردازد .

محمد کاشانی مسئول طرح و برنامه شبکه جهانی ثامن گفت فیلم آتش بر کلمه پاسخی از رنگ هنر برای کسانی است جنس نقد را نمیشناسند و از ظرافتهای کلام بی خبرند و با آتش کشیدن اندیشه ها در صدد جلب توجه دیگران هستند .. این فیلم پاسخ های متین و محکمی برای جناب تری جونز دارد . و ایشان را با سوالهای اساسی روبرو میکند . و امید واریم که این مستند بتواند افراطیونی همانند ایشان را به تفکر وادارد .

فیلم آتش بر کلمه روز سه شنبه ساعت 21 به وقت تهران و ساعت 17.30 به وقت گرینویچ از شبکه ماهواره ای ثامن تی وی پخش میشود و باز پخش آن به وقت تهران ساعت 9 و 3 بامداد فردای ان خواهد بود همچنین به زودی نسخه انگلیسی آن نیز در همین شبکه پخش خواهد شد .

لازم به ذکر است فرکانس شبکهh 29900 10723 و بر روی ماهواره هاتبرد میباشد و به صورت همزمان در سایت شبکه saamentv.com نیز پخش خواهد شد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم شهریور 1389ساعت 15:53  توسط ali  | 

ثبت نام اینترنتی طرح اکرام

طرح اکرام

برای شرکت در طرح اکرام کمیته امداد امام خمینی (ره) به آدرس زیر مراجعه کنید

http://emdad.ir/ekram/Paziresh hami.asp

معرفی  طرح حمايت از ايتام (طرح اكرام‌)

پیامبر مکرم اسلام (ص) می فرمایند :

کسی که یتیمی را سرپرستی کند و مخارج آن را تامین نماید با من در بهشت خواهد بود ، سپس حضرت دو انگشت مبارک ( سبابه و ابهام ) را بلند کرد و فرمود : این چنین کنار من در بهشت خواهد بود.

سفینه البحار جلد 2 صفحه 731

کفالت و اکرام ایتام و افراد بی سرپرست همواره مورد تاکید و توجه خداوند متعال و ائمه معصومین ( ع ) بوده است . در قرآن کریم این کلام گویای خداوند متعال آمده است که اکرام یتیم موجب دوستی خداوند ، آسایش در دنیا ، بازدارنده از کبر و غرور و دوری از محنتهای مالی و ... می گردد.

بر این اساس خدمت به ایتام عهدی است که با خداوند متعال بسته می شود و معاهدان آن راستگویان و پرهیزکارانند و انجام اینکار بهترین ملاک ایمان به خداوند و قرآن شناخته شده است .

لذا با تاسی به آیات و روایات فراوان دینی و به منظور تحقق اوامر بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی ( ره ) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مبنی بر تقویت حس همدلی و همکاری در جامعه اسلامی و ترویج فرهنگ الهی اکرام و ایجاد زمینه مشارکت افراد خیر و نیکوکار در امورات خیریه و خلاصه وصل حال فقرا به مردم و طرح مزبور تهیه و اجرا گردید  .

برنامه طرح اکرام ایتام در سال 1378 توسط کمیته امداد امام خمینی ( ره ) به اجرا در آمده است و به موجب آن حمایت ایتام سادات و عام که فاقد پدر و مادر و یا پدر بوده و مطابق شرع و قانون کمتر از 18 سال باشند به حامیان و خیرین معرفی می گردند و شخص     " حامی " به شخصی حقیقی یا حقوقی اطلاق می گردد که یک دوره زمانی مشخص و مبلغ ریالی معین ، یک یا چند یتیم را حمایت می نماید .

طرح اکرام ایتام ، با همیاری و مساعدت حامیان و خیرین در جهت ارتقاء معیشت و تکریم ایتام گام بر می دارد و در طول یک دهه فعالیت خود با استقبال بی نظیر مردم خیر و نیکوکار مواجه و اقدامات اساسی را در جهت رفع نیازهای خانواده های ایتام از جمله معیشت ، مسکن ، تحصیل ، ازدواج و درمان به انجام رسانده است .

http://emdad.ir/ekram/Paziresh hami.asp

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم شهریور 1389ساعت 11:35  توسط ali  | 

آهای انسانها ،آهای مسلمانان : کیست مرا یاری کند !!!!!!!

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم شهریور 1389ساعت 22:29  توسط ali  | 

آهای مردم : بنی آدم اعضای یک پیکرند !!!!!

سیل زدگان پاکستان

وبلاگ نویسان در راستای وظیفه انسانی خود درباره نحوه ارسال کمک به مردم مظلوم پاکستان اطلاع رسانی کنید. یادمان باشد که مشابه این حادثه دیر یا زود ممکن است برای ما نیز رخ دهد.

بنی آدم اعضای یک پیکرند            که در آفرینش ز یک گوهرند

شماره حسابها اعلام شده جهت دریافت کمکهای نقدی

 شماره حسابهای اعلام شده جهت دریافت کمک های نقدی

شماره حساب 1123 به نام کمیته امداد امام خمینی(ره) نزد شعبه کمیته امداد امام خمینی(ره) (کد 526)،

شماره حساب های 99999 و 0199999999003 به نام جمعیت هلال احمر نزد شعبه مرکزی(کد 60)

شماره حساب 0107000073002 به نام سفارت پاکستان نزد شعبه نوشیروان (کد 811)

شماره حساب ارزی ۷۰۲۰۷۰ به نام جمعیت هلال احمر نزد بانك ملی ایران

پرداخت اینترنتي كمك به سیل زدگان پاکستان

کمیته امداد امام خمینی در اقدامی مناسب در سایت خود اقدام به ایجاد بخشی برای کمک آنلاین به سیل‌زدگان پاکستان و نیز سایر نیت‌های خیر کرده است. علاقه مندان می‌توانند با استفاده از کلیه کارت‌های بانکی عضو شتاب در این راستا اقدام کنند. برای این منظور از آدرس زیر استفاده کنید:

http://emdad.ir/epay

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم شهریور 1389ساعت 22:22  توسط ali  | 

بازخواني پرونده 11 سپتامبر

+ نوشته شده در  شنبه بیستم شهریور 1389ساعت 21:13  توسط ali  | 

i Film راه اندازی شد

شبكه تلويزيوني آي فيلم I film با هدف پخش فيلم و سريال و برنامه‌هاي نمايشي به زبان عربي؛ ويژه كشورهاي منطقه همزمان با عید سعید فطر توسط صدا و سيما راه‌اندازي شد. مخاطبان اين شبكه؛ سيصد ميليون جمعيت عرب زبان دنيا هستند.

http://ifilmtv.ir

معاونت برون‌مرزي صدا و سيما؛ در تازه‌ترين اقدام خود، مقدمات راه‌اندازي شبكه فيلم سريال عربي را فراهم آورده است و به زودي پخش رسمي برنامه‌هاي اين شبكه آغاز مي‌شود.
شبكه آي فيلم با هدف پخش برنامه‌هاي نمايشي توليد شده در ايران براي مردم عرب زبان دنيا كه بيش از سيصد ميليون نفر از جمعيت دنيا را تشكيل مي‌دهند؛ ضمن ارائه توانمندي‌هاي سينماي ايران و سازمان‌هاي فرهنگي كه در اين صنعت فعال هستند، تصويري صحيح و درست از ظرفيت‌هاي اجتماعي و فرهنگي كشور ايران، دوستي و محبت ميان ايرانيان و ديگر مردم عرب زبان دنيا را تقويت كند. از طرفي در دنياي امروز در برنامه‌هاي نمايشي و سرگرم‌كننده توجه و تكيه فراواني به عناصري همچون سكس و خشونت مي‌شود كه اين مسئله دسترسي و بهره‌برداري از چنين شبكه‌هايي را براي مخاطبان مسلمان و خانواده‌هاي آنها با نگراني توام مي‌كند لذا همگان اين شبكه را با اطمينان خاطر در جمع خانواده خود خواهند پذيرفت. سريال‌هاي تلويزيوني، فيلم‌هاي سينمايي، مسابقه‌هاي هنري زنده، مسابقه‌هاي استوديويي، پشت صحنه فيلم‌ها و سريال‌هاي درحال ساخت، نقد و بررسي فيلم‌ها و سريال‌هاي درحال توليد، پخش فيلم‌هاي مستند كوتاه درخصوص ايران،‌برنامه‌هاي تبليغاتي و آگهي و ... بخش‌هايي از كنداكتور روزانه اين شبكه است.
شبکه I Film شبکه‌ای 24 ساعته است که در تمامی ساعت‌های شبانه روز برای مخاطبان خود برنامه نمایش می‌دهد. پخش برنامه‌های این شبکه از ساعت 16 تا 24 به وقت مکه (30/15 تا 30/1 بامداد به وقت تهران) که در حقیقت پربیننده‌ترین زمان برای خاورمیانه محسوب می شود؛ آغاز می‌شود.
این شبکه طی شبانه روز در سه نوبت هشت ساعته اقدام به پخش برنامه می‌کند. هشت ساعت اول برنامه ها آثار جدید است و در دو نوبت دیگر، کنداکتور این شبکه تکرار می‌شود تا باتوجه به اختلاف ساعت و زمان، مخاطبان مختلف به این برنامه‌ها دسترسی داشته باشند.
سریال‌های تلویزیونی، فیلم‌های سینمایی، مسابقه‌های هنری زنده، مسابقه استودیویی، پشت صحنه فیلم‌ها و سریال‌های درحال ساخت، نقد و بررسی فیلم‌ها و سریال‌های درحال تولید، پخش فیلم‌های مستند و کوتاه درخصوص ایران، برنامه‌های تبلیغاتی و آگهی و... بخش‌هایی از کنداکتور روزانه این شبکه است.
همچنين قرار است پس از پخش فيلم‌ها و سريالهاي تلويزيوني از اين شبكه؛ محصولات اين شبكه وارد عرصه نمايش خانگي كشورهاي منطقه شود.
پخش اين شبكه روي ماهواره‌هاي مختلفي ازجمله نايل ست و عرب ست انجام میشود.

+ نوشته شده در  شنبه بیستم شهریور 1389ساعت 21:8  توسط ali  | 

عید سعید فطر مبارک

عید فطر مبارک

روز اتمام بهار صیام و قیام و گاه شکر نعمت و رحمت الهی، تهنیت باد.

+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم شهریور 1389ساعت 0:45  توسط ali  | 

دعای وداع با ماه مبارك رمضان با نواي حاج منصور ارضي + دانلود

شیخ صدوق رحمة الله علیه برای وداع ماه مبارک رمضان دعائی ذکر کرده که می‏گوید: ابو بصیر از امام صادق (علیه السلام) روایت کرده که حضرت فرمود:


«اللهم انک قلت فی کتابک المنزل علی نبیک المرسل و قولک الحق شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان، و هذا شهر رمضان قد انصرم فاسالک بوجهک الکریم، و کلماتک التامات ان کان بقی علی ذنب لم تغفره و ترید ان تحاسبنی به او تعذبنی علیه او تقایسنی به ان یطلع فجر هذه اللیلة، او ینصرم هذا الشهر الا و قد غفرته لی یا ارحم الراحمین‏»

در وداع ماه مبارک بگوئید:

"بار پروردگارا تو خود گفتی در کتاب مقدس که بر نبی مرسلت نازل فرموده‏ای و قول تو حق است که ماه رمضان که در او قرآن نازل شده و مایه هدایت و رستگاری مردم و دلائل آشکار از هدایت و وسیله تشخیص حق از باطل می‏باشد، اینک ماه رمضان به پایان رسید «و فیوضاتش تا سال آینده از ما قطع شد» پس تقاضا می‏نمایم از تو به آبروی گرامیت، و کلمات تام و تمامت، اینکه اگر بر من گناهی باقی مانده ( و پاک نشدم) که هنوز آن گناهم را نیامرزیدی، و اراده حسابرسی او را داری، یا می‏خواهی به آن گناه باقیمانده عذابم کنی، و یا به اندازه گناهم عقوبت نمائی، تا اینکه طلوع کند فجر این شب، یا پایان پذیرد این ماه مبارک، مگر آنکه آن گناهانم را بیامرزی و از تقصیرم در گذری، ای مهربانترین مهربانان. "

امام سجاد عليه السلام در دعاي وداع با ماه مبارك رمضان مي فرمايد: " اكنون اين ماه بعد از آنكه پايانش فرا رسيد، از ما جدا شد و تنهايمان گذاشت و ما با اين ماه وداع مي كنيم. وداع با اين ماه، وداع جانكاه و دشواري است كه اهل رمضان را دچار غم و اندوه مي‌كند. "

دریافت قرائت دعاي وداع با ماه مبارك رمضان با نواي حاج منصور ارضي

+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم شهریور 1389ساعت 0:43  توسط ali  | 

وبلاگ نویسان مسلمان اقدام موهن و ضد اسلام این کشیش دیوانه را محکوم کنید

كشيش «تري جونز»، يك مسيحي صهيونيست و مسئول كليساي مركز ارتباطات جهاني «اليمامه» در ايالت فلوريداي آمريكا كه مروج اسلام ستيزي بوده، از پيروان خود خواسته مراسمی را به نام «روزی جهانی سوزاندن قرآن» برگزار کنند.

وبلاگ نویسان مسلمان با ادای وظیفه خود و روشنگري در اين زمینه اقدام موهن و ضد اسلام "تری جونز" این کشیش دیوانه را محکوم کنید.

+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم شهریور 1389ساعت 0:43  توسط ali  | 

از وصاياى امام كاظم «عليه السلام» به هشام

يا هشام إنّ لقمان قال لإبنه: تواضع للحق تكن أعقل الناس يا بنيّ إنّ الدنيا بحر عميق قد غرق فيه عالم كثير فلتكن سفينتك فيها تقوى اللّه وحشوها الايمان وشراعها التوكّل وقيّمها العقل ودليلها العلم وسكّانها الصبر.
 
لقمان حكيم در مقام پند و اندرز به پسرش مى‏ فرمود: خردمندترين مردم كسى است كه در مقابل حق متواضع بوده و آنرا بپذيرد و در برابر آن سركشى و طغيان ننمايد.
پسرم، دنيا درياى ژرف و عميقى است كه انسانهاى زيادى در آن غرق شده و دچار هلاكت و خسران شده‏اند. هركس بخواهد از اين درياى مهالك، سالم عبور كند بايد در كشتى تقوا سوار شود و محموله اين كشتى ايمان و بادبان آن توكل و اعتماد به خدا و كشتى‏بان او عقل و انديشه و راهنماى او دانش و لنگرش صبر و استقامت مى‏باشد.

(تحف العقول صفحه 386)

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم شهریور 1389ساعت 23:19  توسط ali  | 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم شهریور 1389ساعت 23:18  توسط ali  | 

أَجِرْنَا مِنَ النَّارِ يَا مُجِيرُ ... + دانلود

دعای مجیر” دعایی است رفیع الشأن  از حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) که جبرئیل برای آن حضرت آورد در وقتی كه در مقام ابراهیم (ع) مشغول به نماز بود و كفعمی در بلد الامین و مصباح این دعا را ذكر كرده و در حاشیه آن اشاره به فضیلت آن نموده ؛ از جمله فرموده : هر كه این دعا را در ایام البیض ماه رمضان بخواند گناهانش آمرزیده شود اگر چه به عدد دانه‏های باران و برگ درختان و ریگ بیابان باشد و برای شفای مریض و قضای دین و غنا و توانگری و رفع غم ، خواندن آن نافع است.

روزهاي 13، 14 و 15 رمضان «دعاي مجير» بخوانيد.

سُبْحَانَكَ یَا اللَّهُ تَعَالَیْتَ یَا رَحْمَانُ أَجِرْنَا مِنَ النَّارِ یَا مُجِیرُ ...

دانلود دعای مجیر با صدای حاج منصور ارضی

در ادامه مطلب می توانید متن دعای مجیر را مشاهده نمایید .

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم شهریور 1389ساعت 19:49  توسط ali  | 

اَلْعَجَلَ، اَلْعَجَلَ؛ یا مَولای یا صاحِبَ الزَّمانِ

از امام صادق علیه السلام، روایت شده که فرمودند: هر کس چهل روز صبح هنگام، دعاى عهد را بخواند از یاران قائم ما است و اگر قبل از ظهور آن حضرت از دنیا برود خداوند او را در زمان ظهور از قبر بیرون مى آورد که در خدمت حضرت باشد. خداوند به هر کلمه اى از این دعا هزار حسنه عطا فرماید و هزار گناه محو مى نماید.

دعا براي امام زمان(ع) در شب 23 ماه رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اَللّهُمَّ رَبَّ النُّورِ الْعَظیمِ، وَ رَبَّ الْکُرْسِىِّ الرَّفیعِ، وَ رَبَّ الْبَحْرِ الْمَسْجُورِ، وَ مُنْزِلَ التَّوْراةِ وَالْإِنْجیلِ وَالزَّبُورِ، وَ رَبَّ الظِّلِّ وَالْحَرُورِ، وَ مُنْزِلَ الْقُرْآنِ الْعَظیمِ، وَ رَبَّ الْمَلائِکَةِ الْمُقَرَّبینَ، وَالْأَنْبِیاءِ وَالْمُرْسَلینَ اَللّهُمَّ إِنّى أَسْأَلُکَ بوَجْهِکَ الْکَریمِ، وَ بِنُورِ وَجْهِکَ الْمُنیرِ، وَ مُلْکِکَ الْقَدیمِ، یا حَىُّ یا قَیُّومُ، أَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذى أَشْرَقَتْ بِهِ السَّمواتُ وَالْأَرَضُونَ، وَ بِاسْمِکَ الَّذى یَصْلَحُ بِهِ الْأَوَّلُونَ وَالْآخِرُونَ، یا حَیّاً قَبْلَ کُلِّ حَىٍّ، وَ یا حَیّاً بَعْدَ کُلِّ حَىٍّ، وَ یا حَیّاً حینَ لا حَىَّ، یا مُحْیِىَ الْمَوْتى، وَ مُمیتَ الْأَحْیاءِ، یا حَىُّ لا إِلهَ إِلّا أَنْتَ.

اَللّهُمَّ بَلِّغْ مَوْلانَا الْإِمامَ الْهادِىَ الْمَهْدِىَّ الْقائِمَ بِأَمْرِکَ، صَلَواتُ اللَّهِ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ الطّاهِرینَ، عَنْ جَمیعِ الْمُؤْمِنینَ وَالْمُؤْمِناتِ فى مَشارِقِ الْأَرْضِ وَ مَغارِبِها، سَهْلِها وَ جَبَلِها، وَ بَرِّها وَ بَحْرِها، وَ عَنّى وَ عَنْ والِدَىَّ مِنَ الصَّلَواتِ زِنَةَ عَرْشِ اللَّهِ، وَ مِدادَ کَلِماتِهِ، وَ ما أَحْصاهُ عِلْمُهُ، وَ أَحاطَ بِهِ کِتابُهُ. أَللّهُمِّ إِنّى أُجَدِّدُ لَهُ فى صَبیحَةِ یَوْمى هذا، وَ ما عِشْتُ مِنْ أَیّامى عَهْداً وَ عَقْداً وَ بَیْعَةً لَهُ فى عُنُقى، لا أَحُولُ عَنْها، وَ لا أَزُولُ أَبَداً. اَللّهُمَّ اجْعَلْنى مِنْ أَنْصارِهِ وَ أَعَوانِهِ، وَالذّابّینَ عَنْهُ، وَالْمُسارِعینَ إِلَیْهِ فى قَضاءِ حَوائِجِهِ، وَالْمُمْتَثِلینَ لِأَوامِرِهِ، وَالْمُحامینَ عَنْهُ، وَالسّابِقینَ إِلى إِرادَتِهِ، وَالْمُسْتَشْهَدینَ بَیْنَ یَدَیْهِ.

اَللّهُمَّ إِنْ حالَ بَیْنى وَ بَیْنَهُ الْمَوْتُ الَّذى جَعَلْتَهُ عَلى عِبادِکَ حَتْماً مَقْضِیّاً، فَأَخْرِجْنى مِنْ قَبْرى مُؤْتَزِراً کَفَنى، شاهِراً سَیْفى، مُجَرِّداً قَناتى، مُلَبِّیاً دَعْوَةَ الدّاعى فِى الْحاضِرِ وَالْبادى. اَللّهُمَّ أَرِنِى  الطَّلْعَةَ الرَّشیدَةَ  وَالْغُرَّةَ الْحَمیدَةَ، وَاکْحَُلْ ناظِرى بِنَظْرَةٍ مِنّى إِلَیْهِ، وَ عَجِّلْ فَرَجَهُ، وَ سَهِّلْ مَخْرَجَهُ، وَ أَوْسِعْ مَنْهَجَهُ، وَاسْلُکْ بى مَحَجَّتَهُ، وَ أَنْفِذْ أَمْرَهُ، وَاشْدُدْ أَزْرَهُ، وَاعْمُرِ اللّهُمَّ بِهِ بِلادَکَ ، وَ أَحْىِ بِهِ عِبادَکَ، فَإِنَّکَ قُلْتَ وَ قَوْلُکَ الْحَقُّ: ظَهَرَ الْفَسادُ فِى الْبَرِّ وَالْبَحْرِ بِما کَسَبَتْ أَیْدِى النّاسِ، فَأَظْهِرِ اللّهُمَّ لَنا وَلِیَّکَ وَابْنَ بِنْتِ نَبِیِّکَ الْمُسَمّى بِاسْمِ رَسُولِکَ

حَتّى لا یَظْفَرَ بِشَىْءٍ مِنَ الْباطِلِ إِلّا مَزَّقَهُ، وَ یُحِقَّ الْحَقَّ وَ یُحَقِّقَهُ، وَاجْعَلْهُ اللّهُمَّ مَفْزَعاً لِمَظْلُومِ عِبادِکَ  وَ ناصِراً لِمَنْ لا یَجِدُ لَهُ ناصِراً غَیْرَکَ، وَ مُجَدِّداً لِما عُطِّلَ مِنْ أَحْکامِ کِتابِکَ، وَ مُشَیِّداً لِما وَرَدَ مِنْ أَعْلامِ دینِکَ، وَ سُنَنِ نَبِیِّکَ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ، وَاجْعَلْهُ اللّهُمَّ مِمَّنْ حَصَّنْتَهُ مِنْ بَأْسِ الْمُعْتَدینَ، اَللّهُمَّ وَ سُرَّ نَبِیَّکَ مُحَمَّداً صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ بِرُؤْیَتِهِ، وَ مَنْ تَبِعَهُ عَلى دَعْوَتِهِ، وَارْحَمِ اسْتِکانَتَنا بَعْدَهُ ، اللّهُمَّ اکْشِفْ هذِهِ الْغُمَّةَ عَنْ هذِهِ الْأُمَّةِ بِحُضُورِهِ، وَ عَجِّلْ لَنا ظُهُورَهُ، إِنَّهُمْ یَرَوْنَهُ بَعیداً وَ نَراهُ قَریباً، بِرَحْمَتِکَ یا أَرْحَمَ الرّاحِمینَ.

اَلْعَجَلَ، اَلْعَجَلَ؛ یا مَولای یا صاحِبَ الزَّمانِ

اَلْعَجَلَ، اَلْعَجَلَ؛ یا مَولای یا صاحِبَ الزَّمانِ

اَلْعَجَلَ، اَلْعَجَلَ؛ یا مَولای یا صاحِبَ الزَّمانِ

 

بنام خداوند بخشنده مهربان

پروردگارا ای رب نور حقیقی وجود کامل و خداوند کرسی با رفعت و خداوند دریای احسان  و ای نازل   کننده ی کتاب آسمانی تورات موسی(ع) و انجیل  عیسی (ع)و زبور داود(ع) و ای پروردگار سایه و آفتاب گرم و ای نازل کننده ی قرآن عظیم الشان و ای پروردگار ملائک مقرب و پیغمبران و رسولان پروردگارا همانا از تو درخواست میکنم به حق ذات بزرگوارت  و به نور جمالبی مثالت که عالم به آن روشن است و به ملک قدیم و سلطنت ازلیت ای زنده ی ابدی و ای پاینده ی سرمد از تو درخواست میکنم به حق آن اسمی که آسمان ها و زمین را به آن اسم نور وجود بخشیدی و به آن اسمی که اولین و آخرین اهل آلم را بدان اصلاح و تربیت دادی ای زنده ی پیش از هر زنده ای زنده ی ابدی بعد از هر زنده ای زنده هنگامی که احدی زنده نبود ای زنده کننده ی مردگان و میراننده ی زندگان عالم ای زنده بالذات که غیر تو خدایی نیست پروردگارا تو بر مولای ما حضرت امام عصر هادی امت و مهدی آل محمدقیام کننده به فرمان تو که درود خدا بر او وبر پدران پاک گوهر او باد از تمام مرد و زن اهل ایمان که در مشرق و مغرب های زمین هستند و در صحرا و کوه و بر و بحر عالمند از من و پدر و مادر من بر او درود و تحیتی فرست برابر عرش خدا و به قدر مداد کلمات حق و آنچه که علم خدا احصا و کتاب آفرینش حق احاطه بر آن نموده است پروردگارا من در صبح همین روزم  و تمام ایامی که در آن زندگانی کنمبا او تجدید میکنم عهد خود و عقد بیعت او را که بر گردن من است که هرگز از این عهد و بیعت بر نگردم و تا ابد بر آن ثابت قدم باشم پروردگارا مرااز انصار و یاران آن بزرگوار قرارده  و از آنان که از او دفاع میکنند و از پی انجام مقاصدش میشتابند و اوامرش را ماتثال و از وی حمایت کرده و به جانب اراده اش مشتاقانه سبقت میگیرند و در حضور حضرتش به درجه ی رفیع شهادت میرسند مرا از آنان مقرر فرما پروردگارا اگر میان من واو موت که بر تمام بندگانت قضای حتمی قرار داده ای جدایی افکندپس مرا از قبر بر انگیز در حالی که کفنم را ازار خود کرده و شمشیرم زا از نیام بر کشیده و لبیک گویان دعوتش را که بر تمام مردم شهر و دیار عالم  لازم الاجابه است اجابت کنم ای خدا به ما آن طلعت زیبای رشید را بنما و از پرده ی غیب پدیدیار کن و سرمه ی نور و روشنی ابد به یک نظر بر آن جمال مبارک به چشم من درکش و و فرج آن حضرت را نزدیک و خروجش را آسان ساز و توسعه در طریق وی عطا فرما ومرا به طریقه ی با حجت و بیان او سلوک ده  و فرمان آن حضرت را نافذ گردان و پشت او را قوی ساز و ای خدا شهر و دیارت را به وجود او معمور ساز و بندگانت را به واسطه ی او زنده ساز چون تو خود فرموده ای  و کلام تو حق و حقیقت است فرمودی (ظهر الفساد فی البر و البهر بما کسبت ایدی الناس )

پس تو ای پروردگار ولی خود و پسر دختر پیغمبرت را که مسمی به نام پیغمبرت است بر ما از پرده ی غیب ظاهر فرما تا آن که بر هر باطل ظفر یابد و آن را محو و نابود سازد و حق راثابت و محقق گرداند و آن حضرت را ای پروردگار فریادرس بندگان مظلومت قرار ده و ناصر و یاور آنان که جز تو ناصر و یاری ندارند و مجدد احکامی از قرآن مجیدت که تعطیل شده و رفعت و استحکام بخش کاخ شعایر آیینت و سنن پیغمبر اکرمت صلی الله الیه و آلهو او را ای پروردگار از بیداد ستمکاران در حفظ و امان خود بدار پروردگارا و پیغمبر اکرمت صلی الله عله و اله را شاد و مسرور گردان به دیدار او و پیروانش که دعوت حضرتش را اجابت کردند و ای خدا بر حال زار پریشان ما بعد از او ترحم فرمای ای خدا غم و اندوه آن بزرگوار را به حضورش از قلوب این ملت برطرف گردان و برای آرامش دل های ما به حضورش تعجیل فرما که مخالفان بعید دانند و ما فرج و ظهورش را نزدیک می دانیم  ای خدا ای مهربان ترین مهربانان

تعجیل و شتاب فرمای مولای من ای صاحب الزمان

تعجیل و شتاب فرمای مولای من ای صاحب الزمان

تعجیل و شتاب فرمای مولای من ای صاحب الزمان

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم شهریور 1389ساعت 19:47  توسط ali  | 

اولين خطبه امام زمان پس از ظهور

 از امام باقر(ع) روايت شده كه آن حضرت فرمودند:

در روز اوّل ظهور، قائم ما در مكّه، در كنار بيت‌الله الحرام، در حالتي كه به كعبه تكيه داده است مردم جهان را مخاطب قرار داده، چنين مي‌فرمايد:

اي مردم! ما آل محمد ـ كه درود خداوند بر او و خاندانش باد ـ در درجة اوّل از خداوند بزرگ و در مرتبة دوم از بندگان خداوند كه جواب ما را مي‌دهند ياري مي‌طلبيم.

اي مردم! ما خاندان پيامبر شما هستيم و از هر كس به خداوند بزرگ و حبيبش، رسول خدا(ص)، سزاوارتريم.

اي مردم! هر كس در ارتباط با آدم با من مجادله كند، بداند من از او به آدم اولي‌ترم و آنكه در رابطه با شخصيت نوح با من محاجّه كند، من بر او نسبت به نوح مقدّم هستم و هر كس بخواهد در ارتباط با ابراهيم با من مجادله كند، من از او نسبت به ابراهيم برتري دارم و اگر كسي بخواهد با شخصيت محمّد ـ كه درود خداوند بر او و خاندانش باد ـ با من محاجه كند، مسلّماً من نسبت به حضرت محمّد از او اولي هستم و هر كس كه بخواهد در ارتباط با بقية انبيا و فرستادگان خداوند به محاجه با من برخيزد، من بر او نسبت به انبيا تقدم دارم. آيا خداوند در قرآن مجيدش نفرموده است:
«به درستي كه خداوند آدم، نوح، آل‌ابراهيم و خاندان عمران را بر جهانيان اختيار فرموده و بعضي را بر برخي برتري داده است و البته خداوند شنوا و دانا است؟»1.

پس اي مردم! من تنها باقيمانده از آدم و يگانه ذخيرة نوح پيامبر و خلاصه و برگزيده از ابراهيم و از محمد هستم كه درود خداوند بر آن بزرگوار و خاندانش باد.

اي مردم! بدانيد آن‌كس كه بخواهد دربارة قرآن با من مجادله نمايد من از همه اولي به قرآن خداوند هستم.

اي مردم! آگاه باشيد هر كس كه دربارة سنّت رسول اكرم(ص) با من مجادله كند، من اولي‌تر از او هستم. پس شما را به خداوند سوگند مي‌دهم، هر كس كه امروز سخنان مرا مي‌شنود آن را به آنهايي كه در اينجا حاضر نيستند، برساند و شما را به حقّ خداوند و رسول او و آن حقّي كه من بر شما دارم سوگند مي‌دهم كه ما را در حقوقمان ياري نماييد و جلوي ظلم و ستمي را كه دربارة ما روا داشتند بگيريد؛ چه آنكه حقوق ما را پنهان ساختند و دربارة ما ظلم كردند و از وطنمان آواره نمودند و نسبت به ما نيرنگ روا داشتند و پيروان باطل بر ما افترا بستند. از خدا بترسيد، ما را تنها مگذاريد، بلكه ياري كنيد تا خداوند شما را نصرت عطا فرمايد.2

ماهنامه موعود شماره 90

پي‌نوشت‌ها
:
1. سورة آل عمران (3)، آيات 33ـ35.
2. نعماني، الغيبة، ب 14، ح 67.
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم شهریور 1389ساعت 19:46  توسط ali  | 

اولين خطبه امام زمان پس از ظهور

 از امام باقر(ع) روايت شده كه آن حضرت فرمودند:

در روز اوّل ظهور، قائم ما در مكّه، در كنار بيت‌الله الحرام، در حالتي كه به كعبه تكيه داده است مردم جهان را مخاطب قرار داده، چنين مي‌فرمايد:

اي مردم! ما آل محمد ـ كه درود خداوند بر او و خاندانش باد ـ در درجة اوّل از خداوند بزرگ و در مرتبة دوم از بندگان خداوند كه جواب ما را مي‌دهند ياري مي‌طلبيم.

اي مردم! ما خاندان پيامبر شما هستيم و از هر كس به خداوند بزرگ و حبيبش، رسول خدا(ص)، سزاوارتريم.

اي مردم! هر كس در ارتباط با آدم با من مجادله كند، بداند من از او به آدم اولي‌ترم و آنكه در رابطه با شخصيت نوح با من محاجّه كند، من بر او نسبت به نوح مقدّم هستم و هر كس بخواهد در ارتباط با ابراهيم با من مجادله كند، من از او نسبت به ابراهيم برتري دارم و اگر كسي بخواهد با شخصيت محمّد ـ كه درود خداوند بر او و خاندانش باد ـ با من محاجه كند، مسلّماً من نسبت به حضرت محمّد از او اولي هستم و هر كس كه بخواهد در ارتباط با بقية انبيا و فرستادگان خداوند به محاجه با من برخيزد، من بر او نسبت به انبيا تقدم دارم. آيا خداوند در قرآن مجيدش نفرموده است:
«به درستي كه خداوند آدم، نوح، آل‌ابراهيم و خاندان عمران را بر جهانيان اختيار فرموده و بعضي را بر برخي برتري داده است و البته خداوند شنوا و دانا است؟»1.

پس اي مردم! من تنها باقيمانده از آدم و يگانه ذخيرة نوح پيامبر و خلاصه و برگزيده از ابراهيم و از محمد هستم كه درود خداوند بر آن بزرگوار و خاندانش باد.

اي مردم! بدانيد آن‌كس كه بخواهد دربارة قرآن با من مجادله نمايد من از همه اولي به قرآن خداوند هستم.

اي مردم! آگاه باشيد هر كس كه دربارة سنّت رسول اكرم(ص) با من مجادله كند، من اولي‌تر از او هستم. پس شما را به خداوند سوگند مي‌دهم، هر كس كه امروز سخنان مرا مي‌شنود آن را به آنهايي كه در اينجا حاضر نيستند، برساند و شما را به حقّ خداوند و رسول او و آن حقّي كه من بر شما دارم سوگند مي‌دهم كه ما را در حقوقمان ياري نماييد و جلوي ظلم و ستمي را كه دربارة ما روا داشتند بگيريد؛ چه آنكه حقوق ما را پنهان ساختند و دربارة ما ظلم كردند و از وطنمان آواره نمودند و نسبت به ما نيرنگ روا داشتند و پيروان باطل بر ما افترا بستند. از خدا بترسيد، ما را تنها مگذاريد، بلكه ياري كنيد تا خداوند شما را نصرت عطا فرمايد.2

ماهنامه موعود شماره 90

پي‌نوشت‌ها
:
1. سورة آل عمران (3)، آيات 33ـ35.
2. نعماني، الغيبة، ب 14، ح 67.
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم شهریور 1389ساعت 19:46  توسط ali  | 

نواي نغمات ديني و آييني در راديو نوا

یک بانک همیشگی و در دسترس از نغمات آیینی

راديو نوا روي فركانس 2/107

http://www.naghamat.ir

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم شهریور 1389ساعت 1:13  توسط ali  | 

درباره امام حسن مجتبی علیه السلام

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم شهریور 1389ساعت 0:49  توسط ali  | 

سایت تخصصی امام حسن علیه السلام

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم شهریور 1389ساعت 0:45  توسط ali  | 

میلاد کریم اه بیت بر عاشقان حضرتش مبارک باد

میلاد کریم اهل بیت ، امام حسن مجتبی بر عاشقان حضرتش مبارک باد.

میلاد دومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ، کریم اهل بیت ، امام حسن مجتبی (ع) بر شما عاشقان آن حضرت مبارک باد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم شهریور 1389ساعت 0:40  توسط ali  | 

خنجر و شقایق؛ مستندی برای امروز + دانلود کامل 10 قسمت

برنامه تلوزیونی "راز" که در شب‌های ماه مبارک رمضان، هر شب از شبکه 4 سیما پخش می‌شود، به مسائلی می‌پردازد که شاید خیلی از ما، حتی برای یک بار هم آن را نشنیده باشیم و یا این‌که، حداقل اطلاعات را از آن داریم.

یکی از قسمت‌های این برنامه تلویزیونی که توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرد، قسمتی بود که در آن به جنگ بوسنی و هرزگوین پرداخته شد. نکته مهم در این بخش این بود که مجری کارشناس برنامه، آقای نادر طالب‌زاده و مهمان او یعنی مهندس سعید قاسمی و همچنین حسین بهزاد از افرادی بودند که در کوران جنگ بوسنی و هرزگوین، به این منطقه سفر کرده و خود به عنوان شاهدین زنده و بی‌واسطه، جنایات صرب‌ها را در جنگ بالکان دیده بودند.

کالبدشکافی وقایع آن روز بی‌شک، به تعبیر عده‌ای کوته فکرِ روشن‌فکرنما، نبش قبر تاریخ نیست، بلکه گشودن و بازخوانی یکی از هزاران پرونده‌ی جنایات انسان متمدن غربی! و سکوت مجامع به اصطلاح بی‌طرف بین‌المللی در برابر قتل‌عام سازماندهی شده و نسل‌کشی مسلمانان است که آشنایی، بررسی و تحلیل دوباره آن می‌تواند به فرموده امام راحل "نقاب از چهره تزویر جهان‌خواران کنار زند".

با توجه به استقبال بسیار زیاد مخاطبان و به خصوص سهولت در دسترسی هموطنان و دوستان مقیم خارج از کشور، دانلود مستند ده قسمتی "خنجر و شقایق" توسط خادمین انقلاب اسلامی در سایت بچه‌های قلم فراهم گردید.
امید است این اقدام کوچک ما، فتح بابی باشد برای فعال شدن هرچه بهتر سیستم توزیع و نشر تولیدات فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی. انشا الله

لینک‌های مرتبط
.: بازنگری پرونده سریال "خنجر و شقایق" / آوینی در برابر بوق مفلوک. +
.: بازنگری پرونده سریال "خنجر و شقایق" / چگونه خنجر بر پشت شقایق نشست؟ +
.: خرید اینترنتی مستند "خنجر و شقایق". + یا +

لینک‌های دانلود مستند خنجر و شقایق [لینک مستقیم]
.: موسیقی تیتراژ پایانی مستند "خنجر و شقایق". +
.: قسمت اول. +
.: قسمت دوم. +
.: قسمت سوم. +
.: قسمت چهارم. +
.: قسمت پنجم. +
.: قسمت ششم. +
.: قسمت هفتم. +
.: قسمت هشتم. +
.: قسمت نهم. +
.: قسمت دهم. +

منبع: بچه های قلم

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم شهریور 1389ساعت 11:53  توسط ali  | 

روزهاي 13، 14 و 15 رمضان «دعاي مجير» بخوانيد + دانلود

دعای مجیر” دعایی است رفیع الشأن  از حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) که جبرئیل برای آن حضرت آورد در وقتی كه در مقام ابراهیم (ع) مشغول به نماز بود و كفعمی در بلد الامین و مصباح این دعا را ذكر كرده و در حاشیه آن اشاره به فضیلت آن نموده ؛ از جمله فرموده : هر كه این دعا را در ایام البیض ماه رمضان بخواند گناهانش آمرزیده شود اگر چه به عدد دانه‏های باران و برگ درختان و ریگ بیابان باشد و برای شفای مریض و قضای دین و غنا و توانگری و رفع غم ، خواندن آن نافع است.

روزهاي 13، 14 و 15 رمضان «دعاي مجير» بخوانيد.

سُبْحَانَكَ یَا اللَّهُ تَعَالَیْتَ یَا رَحْمَانُ أَجِرْنَا مِنَ النَّارِ یَا مُجِیرُ ...

دانلود دعای مجیر با صدای حاج منصور ارضی

در ادامه مطلب می توانید متن دعای مجیر را مشاهده نمایید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم شهریور 1389ساعت 11:45  توسط ali  | 

نقشه شهرهای زیارتی و حرمین شریف در قالب PDf + دانلود

برای دریافت نقشه ها به آدرس زیر مراجعه کنید :

http://www.s-moosavi.com/maps.html

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم شهریور 1389ساعت 20:0  توسط ali  | 

سامانه دریافت اوقات شرعی همراه اول

می توانید با ارسال کد مرکز استان خود به شماره 8930 از اوقات شرعی مورد نظر مطلع شوید.

مثال: 021 را ارسال کنید به شماره 8930

دریافت خواهید کرد:

 

تاریخ: 1389/5/21

اذان صبح: 4:45

طلوع آفتاب:6:20

اذان ظهر:13:9

غروب آفتاب: 19:58

اذان مغرب: 20:19

نیمه شب شرعی: 24:22

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم شهریور 1389ساعت 12:24  توسط ali  | 

پخش زنده شبکه های صدا و سیما

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم شهریور 1389ساعت 10:45  توسط ali  |